Úvodní stránka » Home » Fujifilm Instax Mini 40 – papírové fotografie za 90 sekund

Fujifilm Instax Mini 40 – papírové fotografie za 90 sekund

Společnost Fujifilm rozšiřuje svou nabídku fotoaparátů Instax o kompaktní model Mini 40. Jedná se o levný, jednoduchý přístroj ve výrazném retrodesignu. Lezou z něho během 90 sekund vytisknuté fotografie na speciálních papírech velikosti 86×54 (jako kreditní karta). Samotná fotografie bez rámečku má 62×46 mm.

Fu2.jpg

Není divu, že fotoaparáty Fujifilm Instax jdou dobře na odbyt. Zejména pro mladé lidmi jsou „cool“, protože se velmi liší od záplavy digifotoaparátů. Umím si představit, že po bujaré zábavě si druhý den z kapsy někdo vytáhne papírovou fotografii spíš, než si začne prohlížet velké množství podobných fotografií na smartphonu.

Fu5.jpg

Po technické stránce má Instax Mini 40 všechno pro to, aby byl plně automatický a nebyl drahý. Objektiv má dva členy, ohniskovou vzdáleností 60 mm, jednu clonu F12,7 a ISO 800. Expozice se tedy řídí automaticky expozičním časem od 1/2 do 1/250 sekundy. Ani o ostření se nemusíte starat. Mód selfie zapnete povytažením objektivu pro vzdálenosti 30 až 50 cm a zasunete jej pro více než 50 cm.

Fu3.jpg

Celou zadní stěnu vyplňují dvířka pro vložení papíru, a počítadlo zbylých snímků. Průhledový hledáček zvětšuje 0,37× a společně se zabudovaným selfie zrcátkem v okruží objektivu umožňují kompozici snímku.

Plně automatický blesk pracuje od 0,3 do 2,7 metru, nabíjí se 6,5 sekundy a bude asi hodně v permanenci vzhledem k bídné světelnosti objektivu. Na dvě AA baterie je možné pořídit okolo 100 snímků (asi bez blesku). Rozměry a hmotnost fotoaparátu: 104×121×65 mm, 330 gramů.

Fu4.jpg

K fotoaparátu je za 499 Kč velmi pěkné pouzdro přes rameno z Pu kůže, které dotváří dokonalý styl. Samotný fotoaparát bude od druhé půlky dubna za 2490 Kč. Papíry Fujifilm Instax Mini film 10ks Contact Sheet stojí 259 Kč, což je docela drsné, nikoli neobvyklé. Tady se asi realizuje zisk. Desetkrát vyprázdníte zásobník a stojí to víc než celý foťák, ale má to styl.