Úvodní stránka » Home » Fotil jsem na castingu Elite Model Look

Fotil jsem na castingu Elite Model Look

V castingu prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look začínaly takové hvězdy jako Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista, Petra Němcová, Lary Stone nebo Alessandry Ambrosio. Najdeme zde i výraznou českou stopu. Topmodelkami se staly už zmíněná Petra Němcová a také Denisa Dvořáková. Poslední dobou je zastoupení českých dívek ještě výraznější. V roce 2016 vyhrála světové finále dcera exministra obrany Jaroslava Tvrdíka patnáctiletá, 178 cm vysoká Jana Tvrdíková. Elite Model Look 2014 vyhrála Barbora Podzimková a o rok před tím Eva Klímková.

Tato modelingová soutěž nehledá klasickou krásu jako na soutěžích Miss. Jde víc o zajímavý vzhled a tvárnou tvář, kterou si lze snadno zapamatovat.

Na jednom z Castingů Schwarzkopf Elite Model Look 2017, který se konal 7. dubna v Teplicích, jsem dělal reportáž. Zúčastnilo se podle mého odhadu tak okolo šedesáti děvčat a chlapců. Chtěl jsem zachytit jistou bezelstnost, nezkušenost a pochopitelně nervozitu charakteristickou pro účastníky této mimořádné soutěže.  Mohli se přihlásit dívky od 13 do 21 let nad 170 cm výšky a chlapci 15 až 23 let nad 183 cm.

Po fotografické stránce je to o fotografickém oku, aniž bych tím vyvyšoval to své. Světla tam bylo dost na snímky bez blesku, ale někde jsem korigovaný blesk použil na projasnění obličeje. Níže je několik snímků účastníků castingu v Teplicích.