Úvodní stránka » Home » Fotil jsem finalistky České Miss před odletem do Thajska

Fotil jsem finalistky České Miss před odletem do Thajska

Deset finalistek letošního ročníku soutěže Česká Miss dnes odletělo na dvoutýdenní soustředění do Thajska. Včera v podvečer se uskutečnilo setkání v prostorách rezidence Velvyslanectví Thajského království v Praze za přítomnosti velvyslance Naronga Sasitorna. Setkání moderoval Libor Bouček. Mezi hosty byla i patronka soutěže Iva Kubelková a vítězky soutěže Česká Miss 2015.

Dívky dostaly mimo jiné i bílé fotoaparáty značky Olympus PEN E-PL7 + 14–22 mm f/3.5-5.6 II R, aby mohly zaznamenat své zážitky. Je to dobrá volba. Patří mezi nejmenší systémové kompakty. Má celokovové, elegantní, odolné tělo. Disponuje tříosým stabilizátorem a hodnotami ISO 200 až 25 600, čímž kompenzuje trochu menší světelnost objektivu (v Thajsku bude slunce dost). Výklopný, dotykový displej s úhlem náklonu  80° nahoru a 180° dolů perfektně umožňuje oblíbené selfie. Když by některá dívka nalezla zalíbení také ve fotografování, žádný problém. Dokoupí si elektronický hledáček, lepší objektiv a může tvořit. Naštěstí do Thajska jede také Iva Kubelková, Libor Bouček a fotograf, který děvčata jistě rád zasvětí do tajů fotografování.

Po fotografické stránce to byla interiérová klasika. Výhoda byla, že strop reprezentačních prostor velvyslanectví byl bílý, stěny světle béžové a mohl jsem pohodlně použít odraz blesku. Při použití blesku odrazem jsem se snažil o uplatnění také stálého světla. Fotografoval jsem v manuálním expozičním režimu s akcentem na uplatnění i stálého světla. Nejvíc světla bylo na pódiu, které bylo nerovnoměrně nasvětleno a samozřejmě nešlo ovlivnit. Pódium bylo malé a dost vyvýšené, takže bylo možné fotografovat seriózně pouze z mírného podhledu (i když měřím 192 cm). Nakonec se ukázalo, že nejlepší snímky budou mimo pódium.   

Jeho excelence Narong Sasitorn s chotí uprostřed pro ně exotických krásek. Širší ohnisko, 1/100 sec, f/4, ISO 1250, bez blesku.

Vítězky soutěže Česká Miss 2015. Mimo pódium bylo méně světla, přesto jsem zvolil expozici s výraznějšími světly a stíny. 1/100 sec, f/4.5, ISO 1250.

Pohoštění bylo exotické a thajská kuchařka předváděla typické vykrajování ovoce. 1/100 sec, f/4.5, ISO 1250. Tady bylo už méně světla, proto blesk odrazem s korekcí FEC +1/3 EV.

O selfíčka byl mezi muži zájem.

Takové interiérové „streetfoto“. 1/100 sec, f/3.5, ISO 1250. Bez blesku. Takového světla jsem dosáhl tím, že se dívka dívala do nedalekého křišťálového lustru.

Ještě jedna momentka, tentokrát je lustr za zády, proto jsem dosvítil bleskem odrazem bez korekce jeho světla (FEC 0). Šestka je podle mne nadějná adeptka.

A ještě jeden aranžovaný záběr jenom se stálými světly.

Tato děvčata se utkají o korunku 2. dubna 2016 v Obecním domě. Nevyvýšené místo mimo dosah nainstalovaných reflektorů bylo vhodnější pro společnou fotografii,  i když byl dost stísněný prostor. 1/100 sec, f/4.5, ISO 1250, blesk odrazem bez korekce.