Úvodní stránka » Aktuality » Extrémní objektiv Sigma 105 mm F1.4 Art – už známe i cenu

Extrémní objektiv Sigma 105 mm F1.4 Art – už známe i cenu

Společnost Sigma se rozhodla demonstrovat své možnosti uváděním „šílených“ objektivů. Sigma 105 mm F1.4 DG HSM Art je toho příkladem. Byl oznámen v únoru, ale nyní známe i jeho cenu a datum dodání na trh.

Světelnost F/1.4 při ohniskové vzdálenosti 105 mm a konstrukce objektivu jsou tou šíleností, kterou Sigma realizovala. Dodatek k názvu objektivu „Bokeh Monster“ explicitně naznačuje největší přednost objektivu a hlavní použití. Je to především portrétní sklo, ale excelentní uplatnění najde třeba při nedostatku světla v interiérech.

Nový objektiv, který je utěsněný proti prachu a vlhkosti, bude zatím k dispozici pro bajonety Canon, Nikon, Sony E-mount a Sigma. Připomenu hlavní parametry: Úctyhodných 17 členů ve 12 skupinách. Z toho tři z FLD skla (místo fluoritového), dva z SLD skla (nízký rozptyl) a jeden asférický. Přední čočka odpuzuje vodu a mastnotu. Úhel záběru dosahuje 23,3° na full frame snímačích. Devítilamelová clona dosahuje maximální hodnoty F/16, dá se ostřit až z 1m. Průměr objektivu je 115,9 mm (závit 105 mm), délka 131,5 mm a hmotnost 1645 g.

Součástí balení je sluneční clona a prstenec se stativovým závitem. Cena je stanovena na 36 990 Kč s dostupností koncem června 2018. Megapixel už ho nabízí za tuto cenu na předobjednávku. Zní to asi divně, ale ta cena je hodně příznivá.

Sigma má pro nás zákazníky zajímavou strategii. Uvádí objektivy, které ještě nikdo nevymyslel nebo pokud jsou s něčím souměřitelné, dosahují vyšších optických kvalit při nižší ceně.