Úvodní stránka » Home » Dva nové objektivy Tamron

Dva nové objektivy Tamron

Tamron představil inovované verze svých stávajících objektivů. Jedná se o klasický světelný teleobjektiv a širokoúhlé sklo pro APS-C snímače.

SP 70-200mm F2.8 Di VC USD G2

Oproti svému předchůdce má vylepšenou stabilizaci s účinností až 5EV. Nové AF algoritmy a dva nové mikroprocesory zajistí rychlejší automatické ostření. Také optická konstrukce se nově skládá z 23 členů v 17 skupinách (LD a XLD členy). Zaostří na kratší vzdálenost, než předchozí modely. Nová je také po­vrchová úprava proti odleskům, fluorová povrchová úprava proti nečistotám a kompatibilita s telekonvertory 1.4x a 2x. V neposlední řadě je to utěsnění proti prachu a vodě. 

10-24mm F3.5-4.5 Di II VC HLD

Nový systém stabilizace obrazu VC není až tak častým u širokoúhlých objektivů. Nový motor HLD pro autofokus má být rychlejší a umožní provádět okamžité jemné zaostřování ručně bez přepínání mezi režimy AF a MF. Vylepšená optická konstrukce se skládá z 16 členů v 11 skupinách (jeden LD a jeden XLD, jeden lisovaný asférický, jeden hybridní asférický). Přední člen je potažen vrstvou sloučeniny fluoru pro odpuzování prachu, mastnoty a vody. I tento objektiv je utěsněn.  

V obchodech budou oba objektivy koncem března, začátkem dubna 2017. Ceny 1299 $ (70-200) a 499 $ (10-24) jsou slušné.