Úvodní stránka » Aktuality » Další odolný kompakt Nikon Coolpix W300

Další odolný kompakt Nikon Coolpix W300

Také společnost Nikon představilanový odolný kompakt. Snese pád z výšky až 2,4 m, ponor do vody až 30 m po dobu jedné hodiny, mráz  -10 ° C a prašné prostředí. Jednoduché ovládání i v rukavicích a 4K video je dalším argumentem pro cestovatele a outdoorové nadšence, aby o něm uvažovali.

   

V poslední době je to třetí novinka v této kategorii fotoaparátů. Cenou 389,95 $ a užitnými vlastnostmi se nový Nikon Coolpix W300umístil mezi další dvě novinky Ricoh WG-50 a Olympus Tough TG-5, které jsem vám představil. Kompromis je dobrou výchozí pozicí pro jeho pořízení.

Snímač a objektiv jsou základem každého fotoaparátu. Tady je 16megapixelový CMOS BSI snímač o velikosti obvyklé u těchto fotoaparátů 1 / 2,3". Objektiv s pětinásobným zoomem začíná pěkně zeširoka od 24mm a končí u 120 mm při světelnostech F2,8 až 4,9. Za zmínku stojí i pětiosá hybridní stabilizace obrazu. Podvodní blesk Nikon SB-N10 a stativ uchytíte do stativového závitu na fotoaparátu. Časosběrné snímání pak bude snadné.  

Už zmíněné video 4K UHD (3840 × 2160 / 30p) nebo Full HD (1080p) disponuje kreativními funkcemi time-lapse a nahrávání superlapse. Makro režim vám umožní fotografie zblízka a  Active Guide nabízí rychlý přístup (jedním tlačítkem) k datům jako je nadmořská výška/hloubka tlak vzduchu/vody, umístění (GPS) nebo počet našlapaných kroků. Pomocí aplikace SnapBridge (Bluetooth, Wi-Fi) můžete synchronizovat vaše fotografie s chytrým telefonem při snímání nebo snímat na dálku. Kontinuální snímání dosahuje 7 fps. Vzadu je 3 " displej se slušnými 921 000 body. Fotografie se ukládají do formátu JPEG (škoda, že chybí RAW). Rozměry a hmotnost těla z kovu a kompozitu je 112 x 66 x 29 mm a 231 g (včetně baterie).  

Zábava a dobrodružství. Tato dvě slova se nabízí v souvislosti s odolnými kompaktními fotoaparáty. Tento nový Nikon Coolpix W300 je dobrým mixem obrazového výkonu, ovládání a ceny. V kolonce podporované jazyky jsem našel i češtinu.