Úvodní stránka » Home » Další objektiv Yongnuo: Tentokrát YN 85 mm F1,8

Další objektiv Yongnuo: Tentokrát YN 85 mm F1,8

Čínská společnost Yongnuo představila další z objektivů, které nápadně připomínají ty zavedené od uznávaných výrobců. Čtveřici dalších objektivů Yongnuo jsem vám zmínil zde. Tentokrát se jedná o portrétní sklo pro plnoformátové zrcadlovky Canon a Nikon.

Objektiv se skládá z devíti optických členů v šesti skupinách. Minimální zaostřovací vzdálenost je 85 cm. Rozměry a hmotnost objektivu: 81 x 79 mm, 460 gramů, závit filtru má průměr 58 mm. V B & H je uvedena cena 177 $ a dodání v březnu. Jeho skoro dvojník od Canonu stojí u stejného prodejce 369 $. Z testů stávajících objektivů Yongnuo je patrné, že nedosahují výstupů svých ekvivalentů Canon a Nikon. To se za ty peníze ani nedalo čekat. Nicméně ostrost čínských objektivů je chabá, zejména mimo střed a při nejnižší cloně. V ostatních parametrech to není tak markantní.

U fotoaparátů se snímačem APS-C při ohniskové vzdálenosti 135 mm by to mohlo být lepší. Jako druhý objektiv mimo setového pro APS-C zrcadlovky bych uvedený objektiv doporučil.