Úvodní stránka » Úvahy » Chystá legendární Yashica velký návrat?

Chystá legendární Yashica velký návrat?

Legendární značka Yashica možná plánuje návrat mezi výrobce digitálních fotoaparátů. Internetové stránky společnosti Yashica a uveřejněné video tomu nasvědčuje, pravda trochu záhadně a nejednoznačně. V každém případě na videu drží dívka fotoaparát Yashica, který vypadá jako starý, filmový model. Možná něco naznačuje skutečnost, že s ním pak fotí selfies. Tak či tak, je divné, že Yashica najednou připomíná svoji fotografickou historii. Na své domovské stránce, po registraci e-mailu, vás budou informovat o vývoji (čeho?). Značka Yashica má jistě prodejní potenciál v oblasti fotoaparátů. Třeba Nokia najednou také proniká do trhu chytrých telefonů. Jistě by byla zajímavá digitální retro verze modelu Electro 35 z roku 1966.

Mám osobní zážitek s fotoaparátem Yashica Minister D. Když jsem byl dítě a začínal jsem fotografovat, tak se u nás Japonské fotoaparáty neprodávaly. Otec měl asi někoho známého, tak koupil Yashicu Minister D. Byl to fotoaparát s průhledovým hledáčkem na kinofilm. Pamatuji si, že jsme byli u vytržení jaké má fígle v nastavení a hlavně vzpomínám na bytelné, kovové tělo a také z kovu vysoustruhované ovladače nastavení. Byl krásný.

 Yashica má značku a to není málo. Možná se dočkáme comebacku fotoaparátů Yashica. Jestli k tomu opravdu dojde a jestli to bude slavný návrat, to ještě uvidíme. Náznak tu máme.