Úvodní stránka » Ceny dvou objektivů Sigma uvedených na veletrhu Photokina

Ceny dvou objektivů Sigma uvedených na veletrhu Photokina

Sigma nyní oznámila ceny dvou světelných objektivů, které představila na veletrhu Photokina v září tohoto roku. Jedná se o 40 mm F1.4 DG HSM Art za cenu 1400 $ a 56 mm F1,4 DC DN za 479 $. Společně s unikátní Sigmou 105mm F1.4 Art, o které jsem vás informoval zde, budou všechny tři objektivy k dispozici ještě tento měsíc.

Sigma Art 40 mm F1.4 DG HSM

Tento objektiv je určen primárně pro plnoformátové, ale i APS-C (přepočtené ohnisko 60 mm) fotoaparáty s bajonety Sigma SA, Canon EF, Nikon F a Sony E/FE.

Je složen z 16 optických elementů ve 12 skupinách, včetně í členů z FLD skla, tří ze skla SLD a jednoho asférického členu. Nechybí povrchová úprava Super Multi-Layer Coating.

Při ohniskové vzdálenosti 40 mm (na full frame) zabírá úhel 56,8° scény. Clona má 9 lamel a maximální hodnotu F16. Minimální ostřící vzdálenost je 40 cm, což obnáší zvětšení  0,154×. Při této světelnosti je jasné, že objektiv je poměrně velký a těžký. Průměr má 87,8 mm, délku 131 mm a hmotnost 1,2 kg. Filtry budou mít průměr 82 mm. Další známkou prémiovosti je odolnost proti stříkající vodě a prachu.

Sigma Contemporary 56 mm F1.4 DC DN

Další vysoce světelná Sigma je určena pro APS-C fotoaparáty Sony a systém Micro Four Thirds. Na APS-C snímači bude ohnisková vzdálenost 84 mm a úhel záběru 28,5°. Na Micro Four Thirds 112 mm.

Objektiv je sestaven z 10 elementů v 6 skupinách, včetně dvou asférických členů a jednohoz SLD skla. Použity jsou povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating.Také zde je irisová clona s 9 lamelami a maximem F16. Zaostření zajišťuje krokový motorek a ostření je kompatibilní i s fázovým ostřením Sony Fast Hybrid AF. Rozměry a hmotnost: průměr 66,5 mm, délka 59,5 mm, 280 gramů, filtr 55 mm. Jde o relativně malé a lehké sklo, odolné vodě a prachu.

Ještě nedávno Sigma vyráběla objektivy druhé kategorie. Naopak poslední dobou jsou její objektivy, zejména série Art, naprostou špičkou v oboru, navíc s vynikajícím poměrem cena/výkon a zatápí nativním objektivům výrobců fotoaparátů. Pro nás zákazníky je to moc dobře.