Úvodní stránka » Home » Canon oficiálně oznámil vývoj šesti nových objektivů RF

Canon oficiálně oznámil vývoj šesti nových objektivů RF

Bajonet RF je určen systému R, jehož základem jsou nové bezzrcadlovky Canon se snímači full frame. Canon má za léta provozu úspěšných zrcadlovek mnoho vynikajících objektivů EF, které jsou pro ně určeny. Tyto objektivy i přes skvělé adaptéry nejsou zdaleka ideální pro bezzrcadlovky systému R (zdůvodňuji zde). To je přesně důvod, kdy ruku v ruce s uváděním nových systémových kompaktů řady R musí rychle přicházet i odpovídající objektivy. To se také nyní děje.

Canon anoncoval vývoj šesti objektivů RF. Vývoj nesmí být dlouhý, jinak by byl ohrožen celý projekt systému R. Pojďme se podívat na novou šestici.

Na obrázku zleva: 

RF 15-35mm F2.8 L IS USM
Světelný širokoúhlý zoom.

RF 24-70mm F2.8 L IS USM
Vysoce výkonný standardní zoom.

RF 85mm F1.2 L USM
Portrétní klasika s velmi dobrou světelností.

RF 85 mm F1.2 L USM DS
Jako předchozí typ vylepšený o technologii  Defocus Smoothing, která zajistí mimořádně příjemný bokeh, tedy rozostření pozadí.

RF 24-240mm F4-6.3 IS USM
Širokorozsahový zoom pro pokročilé amatéry. Je vodný pro cestovatele. Navzdory širokému rozsahu ohniskových vzdáleností je kompaktní, lehký a jistě i jeho cena bude nižší.

RF 70-200mm F2.8 L IS USM
Všichni známe tento typ teleobjektivu a neradi se s ním taháme, ale je nepostradatelný pro fotografování sportu, svateb, zvěře i reportáží. U tohoto nového typu už se budete tahat o hodně méně. Je totiž ve své třídě velmi malý a lehký. Tady odvedli inženýři úžasnou práci.

Přidáním těchto šesti se zaokrouhlí bajonet RF u nativních objektivů na deset, údajně do konce roku 2019. Připomenu, že stávající jsou: 24-105mm F4L, 50mm F1.2L, 28-70mm F2L, 35mm F1.8 (není L)

Mimo 14-240mm lemuje přední část nových objektivů charakteristický červený proužek, což znamená nejvyšší třídu (L), která je také nejdražší. Faktem je, že moderní full frame CSC fotoaparáty potřebují špičkové objektivy, aby byl výkon setu optimální.