Úvodní stránka » Home » Affinity Photo útočí na Photoshop s jednorázovou cenou 50 $

Affinity Photo útočí na Photoshop s jednorázovou cenou 50 $

Každý fotograf se musí rozhodnout, jaký software bude používat pro svoji práci. Adobe Photoshop je standardem všech profesionálů a majetných amatérů. O jeho kvalitách nelze polemizovat a zatím nemá opravdovou konkurenci. Konceptem Adobe Photoshop CC je vše ještě komplikovanější. Výkon Photoshopu je ohromující, stejně jako cena.

Nyní přichází alternativa v podobě Affinity Photo za 50 $ (jedna licence). To zní jako rajská hudba. Za tuto cenu si předplatíte funkčnost Photoshopu CC na 5 měsíců. Dokud byl editor Affinity Photo jenom pro uživatele operačního systému Mac, nechávalo mě to chladným, ale nyní bude dostupný i pro uživatele Windows a to už je výzva.    

Etablovaná společnost Serif, která stojí za vývojem Affinity Photo, už uvedla několik konkurenčních produktů k výrobkům Adobe. Jistě se nemusíme obávat o další vývoj editoru Affinity Photo. Ten dnes disponuje pokročilými nástroji, kterými jsou např. content-aware funkcionalita, vrstvy, retušovací štětec, úprava perspektivy, deformace, podpora 16-bitového RAWu, barevný model CMYK a Lab, ICC profily, import a export souborů ve formátu PSD.

Rychlost a jednoduché ovládání si vývojáři Affinity Photo určili jako prioritní. To jsou jistě příjemné vlastnosti, které všichni ocení. Tedy až na doktory Photoshopu, kteří možná pochopili všechna zákoutí balíku od Adobe. Přitom je fajn, že nový editor zachovává pravidla prostředí Photoshopu. Nástroje jsou na stejném místě a stejně se jmenují. Mnoho desítek působivých ukázek najdete na Affinity Photo Tutorials. Můžete se zúčastnit testů beta verze zapsáním do pořadníku na webu společnosti Serif.

Společnost Adobe je příliš dominantní se svým Photoshopem a je to znát. Jakýkoliv pohyb v těchto vodách je prospěšný zejména nám zákazníkům. Mnoho nasvědčuje tomu, že Affinity Photo rozčeří tyto stojaté vody.