Úvodní stránka » Editujeme » Adobe Photoshop CC s velkou aktualizací

Adobe Photoshop CC s velkou aktualizací

Bitmapový editor Adobe Photoshop CC se brzy dočká větší aktualizace. Společnost Adobe uvolnila informace o jedné funkci, která je opravdu zajímavá. Jedná se o ořez podle obsahu.

Když srovnáte horizont nebo vertikály, musíte poté fotografii oříznout a tím odstranit pozadí, které se objeví na místech původního snímku. Co by bylo na těchto místech u reálné scény? Photoshop CC to bude vědět, respektive odhadne to.

V dubnu 2011 jsem napsal článek „Photoshop CS5 začal myslet“, kde byla nová funkce výplň s ohledem na obsah (Content-Aware Fill). Jedná se o nástroj, který vybrané oblasti zkouší vyplnit podle zbytku fotografie. Sladí obsah, světlo, tón a šum tak, aby nebylo poznat nahrazení vybrané části obrázku.

Algoritmy chystané funkce ořez podle obsahu budou jistě dokonalejší než u výplně podle obsahu z Photoshopu CS5, která byla už před pěti léty působivá.

Měsíční plán na úpravu fotografií Photoshop CC stojí v akci 10,07 €. Na měsíc si tak pronajmete aplikace Lightroom CC a Photoshop CC. Nové funkce a upgrady máte hned, jakmile jsou dostupné.

Jaké všechny funkce bude obsahovat kompletní větší aktualizace pro Adobe Photoshop CC a kdy bude uvolněna, zatím nevíme. Jisté je, že vývojáři společnosti Adobe musí makat, aby udrželi Photoshop CC za těchto podmínek na výsluní.